تبلیغات
روانشناسی صنعتی- سازمانی - اول درخت نقاشی کنید بعد خودتون رو بشناسید !
 
روانشناسی صنعتی- سازمانی
درباره وبلاگ


سلام به دوستان و همکاران بازدید کننده از وبلاگ روانشناسی صنعتی-سازمانی.
هدف ما مشاوره، آموزش و پژوهش در زمینه روانشناسی صنعتی و سازمانی می باشد و سعی بر اینه که به سوالات شما در حد امکان پاسخ داده بشه. فعالیت اصلی نویسنده تدریس، تحقیق و پژوهش هستش، در خدمت دوستان هستم...
جهت انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی، پایان نامه، سرچ چکیده های روز و ...

مدیر وبلاگ : آبانگاه
موضوعات
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون راجع به وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابتدا یک درخت بکشید. حالا درختی رو كه كشیدین با درختانی که پایین توضیح داده شده مقایسه كنید. ببینید بیشتر شبیه كدومه. بعد شرح مربوط به اون درخت رو بخونید تا درباره خودتون و روحیه تون چیزهای جدید كشف كنید. برای این كه دوستاتون رو بهتر بشناسین از اونها بخواین كه درختی بکشن...

1-  شاخه های انبوه و گره خورده
شما از نظر منطق و اندیشه به اندازه کافی بالغ شده اید و می‌توانید تعادل را در زندگی تان برقرار کنید ، زیرا احساسات پرخاشگرانه و افراطی و خواسته های نامعقول ندارید. اصلاً جاه طلب و افزون خواه نیستید و از رقابت با اطرافیانتان خوشتان نمی‌آید . بیش از حد به خانه و خانواده و دوستان خود وابسته هستید . تمام مراحل سخت و بحرانی را به خوبی پشت سر می‌گذارید زیرا در طبیعت شما خصوصیت انفعالی و تأیید پذیری شدیدی نهفته است . بدخواهان ممکن است این آرامش فکری شما را ناشی از تنبلی بدانند.

2 - درختی که بر شاخه ها و تنه آن هاشورزده و سایه انداخته اید
این نقاشی از یک ترس یا نگرانی در ضمیر پنهانتان حکایت می‌کند . ممکن است نگران از دست دادن کسی باشید، یا از این بترسید که به آرزوهایتان و نقشه هایی که کشیده اید نرسید. این عدم اعتماد به نفس سبب می‌شود گاهی در وجود خود احساس بی کفایتی کنید. ترسها را از وجود خود دور کنید تا راحت باشید و از احساس زندگی کردن در زیر ابرها رنج نبرید

3 - درخت کاج.. عید نوئل
اگر درختی شبیه کاج های کریسمس کشیده اید نشان می‌دهد که نمی‌توانید با آدمهای الکی خوش و بی بند و بار کنار بیایید . ضمناً کمی بدبین هستید و معتقدید که نباید از روی ظاهر افراد قضاوت کرد؛ زیرا گاهی زیر کاسه نیم کاسه ای است . عقاید محکم و پابرجایی دارید ولی قدرت این را ندارید که عقاید خود را با نرمش و آرامش به دیگران بقبولانید . رشته ای از تلخی در وجودتان است که شما را کمی تلخ و نچسب جلوه می‌دهد . البته شاید این، ناشی از تجربه های تلخی است که در زندگی گذشته خود داشته اید. باید سعی کنید با این " تلخی" مبارزه کنید و خاطرات بد گذشته را به دست فراموشی بسپارید و از مردم و زندگی با خوشرویی بیشتری استقبال کنید.

4 - درخت میوه دار
اگر درختی که کشیده اید بر شاخه هایش میوه است باید گفت که شما گرفتار یک جور غم خوردن مطبوع در وجود خود هستید . از این که گاهی در افسردگی غرق شوید و غبار اندوه بر صورتتان بنشیند لذت می‌برید . در عین حال بسیار مشتاقید که همیشه مورد توجه اطرافیان باشید و گاهی دروغهای کوچکی می‌گویید تا جلب توجه کنیدو البته گاهی هم از اطرافیان دروغ می‌شنوید با این حال این دروغها را چون شیرین و رؤیا ساز هستند می‌پسندید . اگر در نقاشی خود میوه های درخت را به حالت فرو افتادن از شاخه ها نشان داده اید معنایش این است که حس می‌کنید کسی که دوستش دارید در حال ترک کردن شماست.

5 - شاخه های حلقه حلقه
اگر درخت خود را شبیه این تصویر کشیده اید شما فردی با تمایلات قوی و مستحکم نسبت به آزادی فردی ه ستید. البته تا حدودی هم منزوی و درون گرایید و شخصیت خودتان را کاملاً به دور از کنترل دیگران قرار می دهید و به ندرت تحت تأثیر سایرین قرار می‌گیرید . می‌کوشید طوری زندگی کنید که ایده آل خودتان است و به همین دلیل دوستانتان را با روشن بینی و دقت کافی بر می‌گزینید . ولی معاشرتهایتان با آنها هرگز از حدودی که تعیین کرده اید نمی‌گذرد. اعتماد به نفس شما قابل تحسین است .

6 - شاخه های برهنه و نوک تیز
شما همیشه در حالت تدافعی هستید و حس می‌کنید دیگران می خواهند به نوعی به شما حمله کنند، به همین دلیل در بیشتر موارد ، قبل از هر اقدام از طرف آنها خودتان حمله را آغاز می‌کنید . می‌توان گفت که در شخصیت شما خارهایی هست که خیلی راحت حاضرید آن را به جان و روح اطرافیان وارد کنید . این خارها در ضمن نشانه ی بخشی پنهان در طبیعت شماست که تلخی کلام و دوستانه نبودن رفتارتان را موجب می‌رود . سعی کنید آرامش داشته باشید و به ضمیر پنهان خود اجازه دهید شما را در جهت دوست داشتن مردم و خوبی ها هدایت کند، تا برای همه محبوب و دوست داشتنی باشید، چون خوشبختانه استعداد محبت و مهربانی کردن در وجود شما نهفته است و شما فقط باید آن را پرورش دهید .
 

7 - شاخه های رو به پایین
این درخت متأسفانه از خوشحالی باطنی حکایت نمی‌کند . شما در احساس کلی خودتان از زندگی نتوانسته اید تعادل برقرار کنید . در لحظه، تصمیم می گیرید . واکنش هایتان حساب شده نیست . در یک لحظه تحت تأثیر حالات و احساسات آنی قرار می‌گیرید . برای شما یک تصمیم قطعی گرفتن و مدتها وقت را برای رسیدن به آن صرف کردن کار بسیار دشواری است. در بیشتر لحظه ها ترجیح می دهید از آن تصمیم صرف نظر کنید. به خصوص به محض آن که اوضاع، اندکی برایتان ناخوشایند می‌شود کنترل عصبی خود را از دست می‌دهید و خود را به طور دربست در اختیار احساساتتان قرار می‌دهید .

8 - تنه باریک و بلند و شاخه های بی برگ
در طبیعت شما تمایل به خودنمایی وجود دارد و همین تمایل انگیزه ای برای تشویق شما به روشنفکر بودن واز دیگران جدا بودن است . دوست دارید به ایده های تازه و جنجالی بپردازید و به یاری آنها و بعضی کارهای به اصطلاح روشنفکرانه، خود را مورد توجه مردم قرار دهید. اما معمولاً این همه شور و اشتیاق شما در مواجهه با چیزهای تازه خیلی فصلی است و هرگز عقیده ای را تا رسیدن به کمال آن دنبال نمی‌کنید.


9 - تنه محکم و استوار و شاخه های کم
شما اعتماد به نفس فراوانی دارید و در مجموع از خودتان خیلی راضی هستید و هیچ کس، یا هیچ حرفی و هیچ کاری نمی‌تواند به اعتماد به نفس آهنین شما خللی وارد آورد . برای خودتان زندگی می‌کنید و به هیچ وجه نگران طرز فکر و احساس دیگران در مورد خود نیستید . به مال و ثروت خود خیلی می‌نازید و با مباهات به آنها از اندیشه اجتماعی و زندگی مردم دور می‌شوید . آشکار است که مردم در ذهن شما جای مهمی ندارند و جز برای فخر فروختن و یا ایجاد حس احترام و بزرگی برای خودتان ، آنها را نمی‌خواهید . شما خودخواه و یک دنده و غیر قابل نفوذ هستید .

10- درختی در یک جزیره
شما اغلب احساس تنهایی می‌کنید . اشتیاق زیادی برای برخورداری از امنیت عاطفی و برقراری تعادل در زندگی احساسیتان دارید ، ولی گاهی دوستی کردن را خیلی دشوار می‌یابید و به همین دلیل علی رغم اشتیاق فراوان برای داشتن یک رابطه عاطفی پربار ، لحظه انتخاب ، فقط تنهایی را بر می گزینید . با این مشکل مبارزه کنید و بیشتر معاشرتی و اجتماعی باشید .


11 - ریشه های طویل
اگر برای تنه درخت خود ریشه کشیده اید، تنها چیزی که در زندگی شما اهمیت دارد امنیت خاطر است. شما در طبیعت خود واقعگرا و هوشیار هستید و همیشه طوری رفتار می‌کنید که این امنیت را داشته باشید. در زندگی عاطفی، تعادلی بین خواسته های دل و توصیه های عقلتان برقرار می‌کنید و به همین دلیل روابط عاطفی تان از بیشتر جنبه ها قبل از آن که پرهیجان و گرم باشد سرد و حساب شده است .

نوع مطلب : روانشناسی شخصیت، تست های روانشناسی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 11 آبان 1388
آبانگاه
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 10:34 ب.ظ
Hey There. I discovered your blog using msn. This is an extremely smartly
written article. I'll make sure to bookmark it and come
back to read extra of your helpful info. Thanks for the post.
I will definitely comeback.
جمعه 20 مرداد 1396 10:08 ب.ظ
We are a bunch of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site offered us with valuable info to work on. You have performed an impressive process
and our entire group shall be thankful to you.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 03:56 ب.ظ
I'm gone to tell my little brother, that he should also visit this web
site on regular basis to take updated from newest reports.
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 06:45 ق.ظ
Simply want to say your article is as astounding. The clearness in your post is just great and i can assume you are an expert on this
subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming
post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:57 ق.ظ
Hello, its fastidious post about media print, we all know media
is a fantastic source of information.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 01:49 ق.ظ
Hi! I've been following your web site for some time now and finally
got the bravery to go ahead and give you a shout out from Humble Texas!
Just wanted to mention keep up the good work!
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:40 ب.ظ
Hiya! I know this is kinda off topic nevertheless I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My website addresses a lot of the same topics as yours and I feel
we could greatly benefit from each other. If you're interested feel free to send me an email.

I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر